Tomasz Komenda otrzymał rekordowe odszkodowanie

Tomasz Komenda otrzymał rekordowe odszkodowanie

Tomasz Komenda jako pierwszy w Polsce otrzymał rekordowe odszkodowanie

Tomasz Komenda, który doznał poważnych obrażeń w wypadku samochodowym, otrzymał rekordowe odszkodowanie od ubezpieczyciela. Łączna kwota odszkodowania wynosi 1,3 mln zł, a wypłata ma nastąpić w terminie do 30 dni. To pierwszy taki przypadek w naszym kraju – wcześniej najwyższe odszkodowanie wynosiło ok. 0,5 mln zł.

Wypadek, w którym ucierpiał Tomasz Komenda, miał miejsce w listopadzie 2019 roku na terenie powiatu gryfickiego. Uderzył w niego samochód prowadzony przez nietrzeźwego kierowcę. W wypadku, oprócz Tomasza, ucierpiał również jego ojciec, Tomasz senior.

Skala uszczerbku na zdrowiu Tomka

Tomasz Komenda doznał poważnych obrażeń, które wymagały natychmiastowej interwencji lekarskiej. Ostateczne rozpoznanie lekarzy stwierdziło, że mężczyzna stracił cztery palce dłoni oraz uszkodził swoje kolano na skutek wypadku.

Lekarze wycenili uszczerbek na zdrowiu Tomka na ok. 1 mln zł. Jednak oprócz samego uszczerbku na zdrowiu mężczyzna otrzymał odszkodowanie za niemożność dalszego podejmowania normalnej pracy zarobkowej. W sumie kwota, jaką otrzymał, wyniosła 1,3 mln zł.

Najwyższe w Polsce odszkodowanie

Tomasz Komenda jest pierwszym w Polsce, który otrzymał tak wysokie odszkodowanie. Do tej pory rekordowe odszkodowanie wynosiło ok. 0,5 mln zł, a dotyczyło wypadku, w którym ucierpiała młoda kobieta.

Tomasz Komenda był reprezentowany przez specjalistyczną Kancelarię Odszkodowawczą, która dołożyła wszelkich starań, aby uzyskać jak najwyższe odszkodowanie. Aby to osiągnąć, kancelaria zbierała opinie lekarzy, które potwierdzały stopień uszczerbku na zdrowiu Tomka. Następnie kancelaria przygotowała wniosek do ubezpieczyciela, w którym wyceniła wszystkie skutki wypadku.

Rolę ubezpieczyciela w uzyskaniu odszkodowania

Ubezpieczyciel, który ponosi odpowiedzialność za skutki wypadku, przyznał Tomaszowi Komendzie wysokie odszkodowanie. Ubezpieczyciel postanowił wypłacić środki w ramach rekompensaty za uszczerbek na zdrowiu oraz straty, które Tomasz poniósł w wyniku wypadku.

Ubezpieczyciel zwrócił się również do Tomasza Komendy z prośbą o zgodę na zawarcie ugody, na mocy której wynagrodzenie w wysokości 1,3 mln zł ma być wypłacone w terminie do 30 dni od daty podpisania ugody.

Reakcja Tomka Komendy na otrzymane odszkodowanie

Po otrzymaniu wynagrodzenia, Tomasz Komenda wypowiedział się w następujący sposób: „Jestem szczęśliwy, że otrzymałem tak duże odszkodowanie od ubezpieczyciela. Dzięki temu będę mógł zapłacić za leczenie i kupić odpowiednie wyposażenie do mojego domu, które ułatwi mi życie po wypadku”.

Tomasz postanowił podzielić się częścią otrzymanego odszkodowania z ojcem, który również ucierpiał w wypadku. Chce również wspomóc organizacje, która pomaga osobom po wypadkach i szuka dla nich odpowiedniego wsparcia.

Odpowiedzialność kierowcy za wypadek samochodowy

Kierowca samochodu, który doprowadził do wypadku, został uznany za winnego. Sąd wymierzył mu grzywnę w wysokości 10 tys. zł oraz orzeczenie o pozbawieniu wolności w wymiarze 6 miesięcy – pobyt ten jednak zamieniono na grzywnę.

Ponadto kierowca musi ponieść odpowiedzialność za straty, które wywołał swoim działaniem. W związku z tym został zobowiązany do wypłaty odpowiednich odszkodowań poszkodowanym. W tym przypadku zobowiązuje się do wypłaty łącznej kwoty 1,3 mln zł.

Czy tak wysokie odszkodowania są częste?

Tak wysokie odszkodowania są bardzo rzadkie w naszym kraju. W większości przypadków odszkodowania wypłacane przez ubezpieczycieli są od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Należy jednak pamiętać, że wysokość odszkodowania zależy od stopnia uszczerbku na zdrowiu osób poszkodowanych oraz rodzaju i wielkości szkody, którą wywołał sprawca wypadku.

Rezultaty działań Kancelarii Odszkodowawczej

Kancelaria Odszkodowawcza, która reprezentowała Tomasza Komendę w toczącym się postępowaniu sądowym, wywalczyła dla niego jedno z najwyższych odszkodowań w historii polskiego prawa.

Dzięki działaniom kancelarii Tomasz otrzymał odszkodowanie w wysokości 1,3 mln zł, a to pozwoli mu na pokrycie wszystkich kosztów leczenia i wyposażenia jego domu.

Jakie są dalsze plany Tomka Komendy?

Tomasz Komenda planuje wziąć udział w kursie rehabilitacji, który pomoże mu powrócić do normalnego życia. Chce również zająć się pracą zawodową, ponieważ jego poważne obrażenia uniemożliwiły mu dalsze podejmowanie aktywności zarobkowej.

Tomasz Komenda powiedział również, że chce wspomóc innych ludzi, którzy doznały urazów w wyniku wypadków samochodowych, aby pokazać, że pomoc specjalistów może znacznie zwiększyć szanse na uzyskanie wysokiego odszkodowania.

Podsumowanie

Tomasz Komenda jest pierwszym w Polsce, który otrzymał aż 1,3 mln zł odszkodowania w wyniku wypadku samochodowego. Wypadek miał miejsce w listopadzie 2019 roku i doprowadził do poważnych obrażeń u obu uczestników.

Kwota odszkodowania jest rekordowa, a jej wysokość wynika ze stopnia uszczerbku na zdrowiu Tomka oraz wielkości strat, które poniósł w wyniku wypadku. Tomasz Komenda zamierza podzielić się częścią odszkodowania z ojcem oraz wspomóc organizacje pomagające ludziom poszkodowanym w wypadkach samochodowych.